Przemysław Spych.   Filozofia pracy.

 

 

          Fotografowanie to obserwacja. Lubię robić zdjęcia, lubię zastanawiać się nad cieniem, nad światłem, nad podziałem kadru, nad głębią ostrości. Jeszcze bardziej lubię rozmawiać z ludźmi zanim zacznę robić zdjęcia, lubię poszukiwać nastroju podczas pracy z ludźmi, lubię słuchać ich historii, bo potem zdjęcia jakby same się robią. A najbardziej w tym wszystkim lubię odkrywać, odkrywać podczas pracy nowe dla mnie światy, nowe wymiary sensu istnienia człowieka.

 

          Pisanie to formułowanie myśli,  tworzenie przekazu, konstruowanie historii, czy opowieści pełnych emocji. Detal jakiś mnie zainspiruje czasem do refleksji, czasem sytuacja, a czasem słowa wypowiedziane przez rozmówcę, lub gest. W pisaniu najbardziej lubię drogę, którą podąża umysł nie znający czasem kresu wycieczki.

 

          Co jest w pracy najważniejsze? W pracy każdej. W pracy szkoleniowca, w pracy twórcy, w pracy rzemieślnika, w pracy inżyniera. Myślę, że pasja. Jeśli jest pasja w pracy to jest w niej kreatywność, jest odwaga, jest zgłębianie,  jest skupienie. I jest satysfakcja. I jest dobry efekt. Czasem.